Belgické úřady zavřely tajnou islámskou školu v Bruselu

Belgické úřady zavřely tajnou islámskou školu v Bruselu
Popisek: Ilustrační foto
19 / 05 / 2016, 15:15

Na islámskou školu v problematické čtvrti Molebeek upozornili sousedé.

Úřady uzavřely tajnou "islámskou školu" v bruselské čtvrti Molenbeek, uvedl ve čtvrtek francouzský zpravodajský portál sudinfo.be. Pokyn k jejímu uzavření vydala starostka Molenbeeku Françoise Schepmansová. Do nepovoleného školního zařízení docházelo 38 dětí ve věku od 3 do 8 let.

Škola byla umístěna v rodinném domě a její provoz zajišťovaly nekvalifikované učitelky oblečené v nikábu. Důvodem uzavření školy však nejsou obavy z možné radikalizace dětí, ale pouze "architektonické důvody."

Schepmansová už dříve uvedla, že se chce se zaměřit na to, aby muslimové v Molenbeeku ,,nepropadali" radikalismu. 

Belgická vláda spolu s regionálními úřady se zavázala provádět systematičtější monitoring nově příchozích obyvatel do čtvrti Molenbeek. Po atentátech v Bruselu je cílem vlády zlepšit celková bezpečnostní opatření v celé zemi i kontroverzních čtvrtích, v nichž mohou existovat teroristické buňky napojené na Islámský stát.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace