Bývalý ruský poslanec přirovnal poměry v Rusku k třetí říši

Bývalý ruský poslanec přirovnal poměry v Rusku k třetí říši
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: hákový kříž
14 / 02 / 2017, 16:00

Skandál na ruské politické scéně dnes vyvolal bývalý komunistický poslanec federálního parlamentu Denis Voroněnkov oznámením, že emigroval na Ukrajinu a získal ukrajinské občanství z obavy před pronásledováním ruskou tajnou policií.

V prohlášení podle kyjevského serveru Cenzor uvedl, že "situace v dnešním Rusku připomíná nacistické Německo". Komunistická strana oznámila, že hodlá Voroněnkova vyloučit ze svých řad.

Voroněnkov ukrajinským novinářům řekl, že "celý (ruský) stát se zbláznil a ovládá ho pseudovlastenecké šílenství". Ruskou anexi Krymu v roce 2014 v parlamentním hlasování prý osobně nepodpořil, hlasovali za něj komunističtí kolegové. "Obyvatelé Krymu by se nechali připojit i ke Spojeným státům, kdyby jim slíbili penzi tisíc dolarů," prohlásil Voroněnkov.

Anexi Krymu koncem března 2014 jednomyslně schválila horní komora ruského parlamentu, v dolní komoře hlasoval proti jediný poslanec Ilja Ponomarjov, který loni v létě získal ukrajinské státní občanství.

Vzpurný komunista Voroněnkov zaujal ruská média už před nedávnem, když vypovídal před ukrajinskými vyšetřovateli v kauze Viktora Janukovyče. Bývalý ukrajinský prezident, který žije v ruské emigraci, je v nepřítomnosti obviněn z velezrady a zneužívání moci. Voroněnkov v Kyjevě z vlastní iniciativy vypovídal proti němu.

Tajemník ruské komunistické strany Jurij Afonin agentuře TASS řekl, že strana nechá prověřit, zda má Voroněnkov skutečně kromě ruského také ukrajinské občanství. Pokud se to potvrdí, bude Voroněnkov ze strany okamžitě vyloučen. Vedení komunistů potom prý k celé kauze ještě vydá speciální prohlášení.

psali jsme:

Ruský denník šokuje! Ženy by mali byť hrdé na modriny od manžela, článok vyvolal obrovské pobúrenie

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.