Černý mezi černými a jiné kapitoly z instruktorských cest kolem světa

Černý mezi černými a jiné kapitoly z instruktorských cest kolem světa
13 / 11 / 2019, 18:00

Mgr. Pavla Černého, pplk. v.v., známého policejního instruktora, který po léta působil coby mezinárodně uznávaný cvičitel bezpečnostních složek po celém světě a realizoval bezpočet výcviků policejních speciálních jednotek nejen v Evropě, ale i například v Číně, Afghánistánu, Kongu, Mexiku, Togu, Indii, Kuvajtu, Vietnamu, Ghaně, Gruzii, Egyptě, aj. není asi většině čtenářů třeba blíže představovat. Jde nejen o autora četných rezortních policejních výcvikových materiálů, stojícího navíc i u zrodu asi nejznámějších střeleckých učebnic u nás - tj. Manuálů obranné střelby 1 a 2., které se následně takříkajíc staly jakousi biblí těch, kdo usilují učit se praktické ovládání krátké i dlouhé zbraně dle nejmodernějších světových trendů.

Pod trochu méně obvyklým názvem Černý mezi černými mu nyní vychází v nakladatelství Mladá fronta jeho další, úplně nová kniha, pojednávající tentokrát právě o jeho četných zahraničních výcvikových misích. Dílo, připomínající svou neotřelou formou styl novodobých Mayovek, přibližuje četné autorovy nevšední zážitky nejen při výcviku tamních policejních složek, ale taktéž líčí poutavým a občas i velmi humorným způsobemjak našinec může některé země a jejich obyvatele vidět v rámci své profese policejního instruktora naprosto jinýma očima, tedy než by rozhodně zažil coby tuctový turista. Jde o nevšední a poutavé vyprávění, které si navíc nedělá pražádný problém s nějakou politickou korektností a ukazuje nám tak z hlediska své akční profese navštívené země a lidi co tam žijí. Tedy skutečně takové, jak je autor prožil, viděl a vnímal. Zmíněná kniha ale nejen pobaví a snad i někoho též poučí, ale nese s sebou coby podtext i jisté poselství a zamyšlení nad současným světem a jeho směřováním.

Nevšední knihu Černý mezi černými, pojmenovanou dle jedné autorovy nevšední historky v africkém Kongu, lze objednat na www.kniha.cz. Anebo ji můžete mít i s podpisem autora na křestu a autogramiádě, která se koná nyní 23. listopadu od 15 hodin v Knihcentru pražského obchodního centra Černý Most (o akci zde:

 //www.facebook.com/events/2578471698878637/).

 

Více informací o knize na //www.facebook.com/knihacernymezicernymi/

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace