Článek proti CSG na webu Foreign Policy opraven, objevila se nová fakta o pozadí autora

Článek proti CSG na webu Foreign Policy opraven, objevila se nová fakta o pozadí autora
Autor: CSG|Popisek: CSG
23 / 03 / 2018, 13:15

Czechoslovak Group (CSG) předává českým médiím stanovisko právního zástupce CSG Lannyho Davise k článku ´Putin otravuje Prahu´ zveřejněného na websitu Foreign Policy.

Foreign Policy později zveřejnil opravenou verzi článku, ze které odstranil lživé tvrzení o vztahu CSG s 1. česko-ruskou bankou a ve které autor musel přiznat, že pracuje či pracoval pro klienta, který má zájem útočit na CSG. Byla také opravena pasáž popisující vztahy mezi Alexejem Beljajevem, Vladimirem Jakuninem a Vladimirem Putinem.

Právní zástupce CSG v USA Lanny Davis k tomu dodal: „Když někdo otevřeně napíše lživé a poškozující nařčení a potom je nucen ho brát zpět, zbývající část jeho tvrzení může být ignorována jako nevěrohodná.“

Celé stanovisko v angličtině bylo zveřejněno na:

//www.prnewswire.com/news-releases/statement-from-lanny-j-davis-attorney-for-csg-300618226.html

Částečný překlad stanoviska Lannyho Davise do Českého jazyka

Dne 16. března 2018 Kristoferu Harrisonovi, který sám sebe uvádí jako zakladatele a ředitele firmy ITJ Strategies, jež se prezentuje jako „pevný základ poradenství v PR“, bylo umožněno publikovat článek na websitu Foreign Policy pod titulem „Putin otravuje Prahu“.

Ale 20. března Foreign Policy (FP) zveřejnilo opravu a smazalo lživé a difamující tvrzení, které Harrison napsal. Stalo se tak poté, co mu editor FP zavolal a Harrison nedokázal uvést jediný fakt, který by podporoval jeho obvinění, že český výrobce obranných technologií Czechoslovak Group (CSG) někdy získal ´masivní půjčku´ od 1. česko-ruské banky, která je považována za korupční instituci. FP poté, což potvrzuje její kredit, vymazala Harrisonovo lživé tvrzení z článku a zveřejnila opravenou verzi zde:

//foreignpolicy.com/2018/03/16/putin-is-poisoning-prague

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace