Dáme vám až 1 200 Euro, pokud půjdete pryč, nabízí Německo migrantům

Dáme vám až 1 200 Euro, pokud půjdete pryč, nabízí Německo migrantům
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: migranti
05 / 02 / 2017, 16:00

Německo v rámci svého programu nabízí uprchlíkům a těm, kdo se v zemi uchází o azyl, peníze, když odejdou.

V rámci programu StartHilfePlus, který spadá pod ministerstvo vnitra, nabízí Německo až 1 200 Euro (zhruba 32 500 korun) těm migrantům či uchazečům o azyl, že pokud dobrovolně odejdou z Německa. 800 Euro (21 500 korun) by pak dostal ten uprchlík, který by opustil Německo poté, co mu byla formálně zamítnuta žádost o azyl.

Aby mohl migrant dostat tyto peníze, musí podepsat prohlášení Spolkovému úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF), v němž se zavazuje se neucházet v Německu o azyl, a to ani v budoucnu.

Ministr vnitra Thomas de Maiziére k programu prohlásil, že je určen těm migrantům, kteří mají velmi malou šanci azyl v Německu skutečně získat.

Vláda vyčlenila rozpočet na tento program na 40 milionů Euro. Tyto peníze byly ještě navýšeny, aby se řešila krizová situace ohledně migrantů přicházejících na území Německa. Vláda spolupracuje na tomto programu s Mezinárodní organizací pro migraci, jež spadá pod OSN.

 

Čtěte také: Buď přijmete naše ,,osvícené hodnoty", nebo budete deportováni. Rakousko připravuje razantní opatření ohledně migrace

 

psali jsme:

Trump bude zveřejňovat seznam zločinů páchaných migranty

 

Zdroj: independent.co.uk

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.