Desítky mrtvých při výbuchu zábavní pyrotechniky

Desítky mrtvých při výbuchu zábavní pyrotechniky
Autor: Screenshot
21 / 12 / 2016, 06:15

Nejméně 29 mrtvých a 72 zraněných si v úterý vyžádal výbuch v tržnici se zábavní pyrotechnikou na jižním předměstí metropole Mexika.

 

Mexiko (ČTK) - Exploze poškodila několik okolních domů. Úřady vyzvaly místní obyvatele, aby se nezdržovali v okolí epicentra výbuch z obav z možných dalších explozí.

Výbuch nastal kolem třetí hodiny odpoledne na tržnici v Tultepecu s asi třemi stovkami stánků. Další výbuchy se ozývaly ještě hodinu poté a záchranáři se kvůli nim nemohli dostat ke zraněným. Někteří z nich mají popáleniny až na 90 procentech těla, mezi oběťmi jsou nejméně tři děti. Zdroj: dailymail.co.uk

Podle televizní stanice Milenio TV zahalil oblast hustý bílý dým, který zkomplikoval koordinaci zásahu záchranářů a požárníků, kteří hasili hořící stánky.

 

Tržnici zasáhl požár naposledy před 11 lety před oslavami státního svátku, kdy byly zničeny stovky stánků s vystaveným zbožím.

Zábavní pyrotechnika je v Mexiku u příležitosti nejrůznějších oslav velmi rozšířená.

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace