Americké F-15C přilétají odradit Rusko od další agrese

Americké F-15C přilétají odradit Rusko od další agrese
Autor: US Air Force|Popisek: F-15
03 / 04 / 2016, 09:15

Celkem 12 strojů F-15C a přibližně 350 osob a podpůrné vybavení patřící k 131. stíhací peruti Národní gardy z letecké základny v Massachusetts, a 194. stíhací perutě, Národní gardy z Fresna v Kalifornii, bude nasazeno na 6-měsíční turné v rámci operace Atlantic Resolve.

Přílet těchto F-15 znamená nejnovější iteraci bezpečnostního balíčku (TSP), tedy dočasného rozmístění amerických sil, s cílem rozšířit přítomnost US Air Force v určitém regionu, za účelem odstrašení případného protivníka.

TSP "bude provádět výcvik po boku spojenců a partnerů NATO jako součást posílení interoperability, bude demonstrovat závazek USA k bezpečné a prosperující Evropě, a k odrazení další ruské agrese," uvádí se tiskové zprávě US Air Force.

Formulace s odvoláním na ruskou agresi určitě stojí za povšimnutí.

Je zajímavé, že bude F-15C zamíří do dvou oddělených míst najednou: Keflavík na Islandu a na leteckou základnu Leeuwarden Air Base v Nizozemsku.

V Leeuwardenu se F-15C budu účastnit cvičení Frisian Flag. Stejně jako loni budou F-15 nasazeny i v jiných zemích NATO a partnerských zemích, mimo jiné v Bulharsku, Estonsku a Rumunsku.

Zdroj: The Aviationist

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace