Hikvision představil bispektrální termální kameru kombinující termální senzor s optickým

Hikvision představil bispektrální termální kameru kombinující termální senzor s optickým
Popisek: Thermal Bullet (DS-2TD2617
24 / 03 / 2019, 13:00

Společnost Hikvision, přední světový dodavatel inovativních produktů a řešení v oblasti kamerových monitorovacích systémů, představil novou bispektrální termokameru Thermal Bullet (DS-2TD2617), která využívá techniku hlubokého učení a nový senzor vylepšující kvalitu obrazu. Má také druhý, optický senzor, který umožňuje obsluze kamery verifikovat, co mu ukazuje termální senzor, takže není nutná další kamera.

Kamera je vybavena novým vylepšeným senzorem s rozlišením 160x120 pixelů, díky němuž je citlivější a dokáže detekovat ještě menší teplotní rozdíly (citlivost konkrétně činí 40 mK; předchozí senzor měl citlivost 50 mK).

Optický senzor má průměr 4 nebo 6 mm. Pomocí termální vrstvy v jím produkovaném obrazu může operátor snadno a rychle vidět relevantní informace. Kromě toho kamera podporuje funkci PiP (picture-in-picture), která obsluze poskytuje další možnost vidění obrazu z obou senzorů. To také znamená, že systém používá méně kanálů.

Kamera je díky algoritmům hlubokého učení schopna dodat rychlou přesnou analýzu chování včetně detekce vniknutí nebo odchodu. Funkce inteligentní detekce člověka a vozidla též pomáhá snižovat počet případů planého poplachu způsobenému zvířaty, třesem kamery, padajícími listy apod., čímž významně zvyšuje přesnost alarmu.

Mimoto má kamera zabudované výkonné GPU s pokročilou technologií zpracování obrazu pro dosažení nejlepších výsledků při termálním snímání. GPU mimo jiné podporuje budoucí updaty s komplexnějšími algoritmy, které dále vylepší inteligentní efekt analýzy obsahu videa (VCA).

 Další schopnosti kamery:

- spolehlivá funkce alarmu pro nastavení výjimek u teplot

- algoritmus pokročilé detekce požárů a kouře

- vysoce citlivý senzor podporující úpravu kontrastu

- úprava závěrky v různých režimech

- 3D digitální redukce šumu

Kameru využijí např. malé firmy na menších prostranstvích, jako jsou dvory nebo parkoviště, využití však najde i ve skladech, na skládkách odpadu a dalších místech, kde je prioritou vyhnout se požáru. „Kombinace nového termálního snímače s optickým objektivem poskytuje obsluze kamery mnohem větší flexibilitu při monitorování dění a díky ní je systém také pohodlnější a hospodárnější,“ uvedl Peter Guan, ředitel oddělení pro partnerský prodej a marketing evropské pobočky společnosti Hikvision.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace