Novinářka navrhla ,,konečné řešení muslimské otázky". Dostala okamžitý vyhazov

Novinářka navrhla ,,konečné řešení muslimské otázky&quote;. Dostala okamžitý vyhazov
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: demonstranti
27 / 05 / 2017, 19:00

Známá novinářka Katie Hopkinsová byla vyhozena za zveřejnění kontroverzního tweetu.

Kontroverzní novinářka Katie Hopkinsová byla propuštěna z rádia LBC, kde měla vlastní pořad, protože tweetovala větu ,,že je potřeba konečného řešení muslimské otázky".

Hopkinsová napsala tento tweet v souvislosti s pondělním teroristickým útokem na koncertě americké zpěvačky Ariany Grandeové v Manchesteru, při němž zemřelo 22 lidí. Za tento tweet je novinářka nyní vyšetřována i policií. Hopkinsová doslova napsala, že ,,potřebujeme konečné řešení (muslimské otázky)".

Její zaměstnavatel, rádio LBC, Hopkinsovou s okamžitou platností vyhodil, protože se cítí jejím tweetem pobouřeno, stejně jako její kolegové. James O'Brien, který s Hopkinsovou pracoval, řekl ve svém pořadu, že cítí hanbu, že musel sdílet stejný prostor s vyhozenou novinářkou.

Vedení rádia prohlásilo v reakci na kontroverzní tweet novinářky, že dále nebude případ komentovat, neboť se jím už zabývá policie.

Na obranu novinářky však vystupuje i nemalá část uživatelů sociálních sítí, která kritizuje rádio LBC za to, že úmyslně potlačuje svobodu slova. Podporovatelé vyhozené novinářky poukazují na to, že rádio LBC je ,,stiženo" politickou korektností a brání svobodě slova.

Hopkinsová je známá tím, že pro ostrá slova nejde daleko a její výroky často směřují proti muslimům. V prosinci minulého roku se například musela omluvit za to, že nařkla muslimskou rodinu, že jsou její členové extremisté poté,. co nebyli vpuštěni na půdu USA.

 

psali jsme:

Islám je rakovina, tweetovala kandidátka na poslankyni za britskou stranu UKIP

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku