O mrtvolu Ruska se po porážce na Ukrajině poperou soukromé armády ruských mafiánů

O mrtvolu Ruska se po porážce na Ukrajině poperou soukromé armády ruských mafiánů
Autor fotografie: Pixabay, Free for commercial use|Popisek: Rusko
13 / 02 / 2023, 08:00

Ruský politolog Andrej Pijontkovskij odhaduje, že v současnosti kromě Wagnerovy skupiny působí v Rusku 26 soukromých vojenských společností. Podle něj jsou vytvářeny, aby v blízké budoucnosti bojovaly za obrovské ekonomické dědictví, které zůstane po ruské porážce ve válce s Ukrajinou, uvádí Belsat.

,,Dnes je v Rusku 27 soukromých vojenských společností. Otázkou je, proč jsou potřeba? Pro válku s Ukrajinou potřeba nejsou. Faktem je, že lidé, kteří tyto společnosti organizují, se již vidí v příští, budoucí válce. Začínají chápat, že válka s Ukrajinou je již prohraná, a tak se staví do fronty na další mafiánskou válku mezi různými skupinami o obrovské ekonomické dědictví, které zůstane po porážce Ruska a nevyhnutelném odchodu Putinovy skupiny," řekl Pijontkovskij pro ukrajinské Espresso TV.

Politolog předpovídá, že tyto soukromé vojenské společnosti začnou soupeřit o velké části ruských aktiv: ,,Krasnojarský nikl, hliník, Norilský nikl. K tomuto účelu jsou vytvořeny tyto zločinecké formace. Ve skutečnosti myšlenka porážky již ovládla masy generálů a nejvyšší vedení Ruské federace. Jsme si naprosto jisti, že Ukrajina vyhraje,“ prohlásil Pijontkovskij.

Zástupci úřadů v Kyjevě vyjadřují podobné přesvědčení. Poradce šéfa Kanceláře prezidenta Ukrajiny Mychajlo Podoljak odhaduje, že po porážce na Ukrajině Rusko zahájí transformace související s částečným obnovením suverénních práv etnickým komunitám. Dokazuje, že tento proces je nevyhnutelný. Belsat upozorňuje, že ruský opoziční politik a sociolog Igor Jakovenko zastává názor, že o rozdělení ruského území rozhodne průběh „mafiánské války“.

Vznik soukromých vojenských společností naznačuje, že přípravy na to již probíhají. Bývalý poslanec ruské Státní dumy Dmitrij Gudkov tvrdí, že ruské mocenské struktury již začaly shromažďovat síly, které se chystají bojovat o post vůdce Ruska po odchodu Vladimira Putina.

Zdroj: tvp.info

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.