OSN se obává o životy 10 000 rodin ve Fallúdži

OSN se obává o životy 10 000 rodin ve Fallúdži
Autor: redakční databáze|Popisek: Irák
24 / 05 / 2016, 18:45

V prohlášení OSN stojí, že okolo 10 000 rodin je ve Fallúdži uvězněno.

Potom, co začala s posvěcením iráckého premiéra Hajdara Abádího vojenská operace, která má za cíl získat kontrolu nad městem Fallúdža, se OSN obává, že v obklíčeném městě může být uvězněno až 10 000 rodin, které se mohou stát oběťmi války.

Prohlášení OSN, která organizace vydala poté, co započal útok na Fallúdžu, varuje, že tyto rodiny se nacházejí v ,,riskantní situaci". Mluvčí OSN Stéphane Dujarric pak ústy organizace zopakoval stanovisko, že civilisté, kteří se zdržují během ofenzivy v městě, jsou ve ,,velkém nebezpečí".

OSN pak vyzvala armádu, ať zřídí ve Fallúdži bezpečné koridory, které dovedou obyvatele ven z města. Ty už se postupně budují. Irácké vzdušné síly shazují letáky, které civilisty informují o tom,  jak bezpečně město opustit. 

OSN rovněž informovala, že zhruba 80 rodinám se již podařilo z města utéct. Nicméně někteří lidé na cestě z města zahynuli, protože bezpečný průchod z Fallúdži je vzhledem k okolnostem stále riskantní. Agentura pro uprchlíky, která spadá pod OSN, proto v těchto dnech zřizuje tábory s kapacitou 1 000 rodin ve městě Habbaniyah a Amiriyah Fallúdža jižně od Fallúdži, jež jsou určené pro ty, jimž se podařilo z obléhané Fallúdži uprchnout.

 

Zdroj: edition.cnn.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace