Podcast SM: Miroslav Bárta o pandemii, konfliktech a kolapsu civilizace

Podcast SM: Miroslav Bárta o pandemii, konfliktech a kolapsu civilizace
Autor fotografie: foto: redakce|Popisek: Miroslav Bárta a Jakub Samek
27 / 05 / 2021, 13:00

"Kolaps civilizace nikdy neznamenal zánik, vyhubení, katastrofu. Vždy dochází v uvozovkách pouze k tomu, že se sníží složitost společnosti, které na přechodnou dobu docházejí zdroje." Naše pozvání přijal prof. Miroslav Bárta, egyptolog, archeolog, ředitel Českého egyptologického ústavu, který se zabývá mj. studiem vývoje civilizací. Nedávno byla vydána jeho nová kniha, Sedm zákonů: Jak se civilizace rodí, rostou a upadají. Kromě ní byla řeč především o reakci české společnosti a českého státu na pandemii.

"Měli jsme tu smůlu, že během podzimu, a trvá to dosud, se spousta reprezentantů nechala ukázat nebo vyfotit na nelegálních párty, oslavách, večeřích, a to má úplně stejně destruktivní účinek na společnost jako vlastní virus."

video: youtube

Spotify

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.