Policie vtrhla do on-line supermarketu Rohlik.cz a v jeho skladu zadržela 85 cizinců

Policie vtrhla do on-line supermarketu Rohlik.cz a v jeho skladu zadržela 85 cizinců
Autor: flickr.com|Popisek: policie ČR
09 / 03 / 2017, 16:45

Cizinecká policie dnes zasahovala ve firmě Rohlik.cz kvůli možnému nelegálnímu pobytu zaměstnanců

Cizinecká policie dnes provedla razii v pražském skladu on-line supermarketu Rohlik.cz, která se zabývá prodejem a rozvozem zboží. Policie zadržela celkem 85 lidí. Policie má podezření, že až na jednu osobu jsou ostatní jsou všichni v České republice zaměstnáni nelegálně. „Prováděli jsme opakovaně kontrolu zaměstnanosti, je to běžná činnost cizinecké policie,” uvedl k zásahu mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Pro podezření z protiprávního zaměstnání skončilo na policejní služebně 84 lidí, jejich národnost však zatím není známá. Zadržení mají podle Hulana u sebe vízum vydané pro jinou republiku než Česko a na základě toho nemohou být v ČR zaměstnáni. Vedení firmy Rohlik.cz oznámilo, že není možné si kvůli zásahu policie objednat zboží.

Jednatel firmy Rohlik.cz Tomáš Čupr následně na facebooku uvedl, že policisté ze skladu odvezli všechny cizince a následně bude zkoumat, zda jsou v ČR legálně. „Věříme, že máme vše v pořádku, nejsme sebevrazi,” napsal podnikatel, přičemž se pozastavil nad postupem policie. Společnost Rohlik.cz pak na svém oficiálním facebookovém profilu označila akci cizinecké policie za ,,přepadovou kontrolu".

Ta ve skladu společnosti Rohlik.cz nezasahovala poprvé. Podle dřívějších informací médií loni v červenci policisté odhalili při kontrole 24 zaměstnanců z Ukrajiny, kteří neměli povolení k zaměstnání, uvedla ČTK. Podle tehdejšího vyjádření Rohlíku šlo o zaměstnance, které dodala agentura. Agentura poté vydala prohlášení, že dotyční zaměstnanci v Česku pracují legálně.

 

psali jsme:

Počet nelegálních migrantů roste i v Česku. Má EU problém, který není schopná řešit?

 

Zdroj: novinky.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace