Policie zastřelila v Ontariu muže, který měl plánovat útoky na městské centrum

Policie zastřelila v Ontariu muže, který měl plánovat útoky na městské centrum
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Kanada
12 / 08 / 2016, 10:00

Ve středu zastřelila kanadská policie muže, kterého podezřívala z přípravy teroristických útoků na hlavní městské centrum v Ontariu.

Kanadská policie byla zalarmována FBI již ve středu, že se muž, identifikovaný jako Aaron Driver, chystá během 72 hodin zaútočit na městské centrum.

Driver žijící v jižním Ontariu už byl předtím v hledáčku policie za to, že sympatizoval s Islámským státem. Přesto proti němu policie nezasáhla, protože neměla jasné důkazy o tom, že by muž IS materiálně či jinak IS podporoval.

Policie muže zneškodnila při ostré konfrontaci poblíž jeho domova ve Strathroy v Ontariu. Ještě předtím Driver odpálil podomácku sestrojenou výbušninu v zadní části vozu taxi, kterým cestoval, načež ho krátce potom policie při konfrontaci zastřelila. Řidič taxi utrpěl při detonaci lehká zranění. 

 

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.