Rok 2022 přinese rostoucí útoky na kryptoměny

Rok 2022 přinese rostoucí útoky na kryptoměny
Autor: Pixabay|Popisek: bitcoin
24 / 01 / 2022, 15:00

Acronis, globální lídr na trhu řešení kybernetické ochrany, představil aktualizaci svého Acronis Cyberthreats Reportu, který představuje nejnovější trendy v oblasti kybernetických hrozeb. Aktuální zpráva předpovídá osm nejpravděpodobnějších kybernetických trendů, mezi nimi například také útoky na kryptoměny, MSP poskytovatele a cloudové služby.

Acronis Cyberthreats Report 2022 je postaven na datech o skutečných útocích a hrozbách, které poskytlo centrum Acronis Cyber Protection Operations Centers (CPOCs), jež 24 hodin denně monitoruje a vyhledává kybernetické hrozby. Sběr těchto dat byl proveden ve 4. čtvrtletí na více než 250 000 unikátních koncových stanicích po celém světě, jež jsou chráněna letos uvedeným řešením Acronis Cyber Protect.

Do roku 2022 Acronis predikuje následující trendy:

1. Ransomwarové útoky pokračují a zvyšují rozsah škod – do konce roku 2021 se celkové škody způsobené ransomwarem odhadují na 20 miliard dolarů.

2. Kryptoměny významným cílem útočníků – s rostoucí cenou Bitcoinu a dalších kryptoměn roste i zájem hackerů, kteří se snaží k jejich zcizení využít phishingové a malwarové techniky.

3. Phishing hlavním vektorem útoků – loňský rok zaznamenal rekordní úroveň phishingových útoků, které vedle e-mailů využívají nové komunikační kanály včetně textových zpráv či Teams chatů.

4. MSP zažívají útoky zneužívající jejich vlastní nástroje – Útočníci se budou snažit získat kontrolu nad daty zákazníků s pomocí PSA a RMM nástrojů využívaných k poskytování MSP služeb.

5. API útoky na úrovni cloudových služeb – Aktuální rozmach cloudových služeb, edge computingu a API služeb znamená zvýšený zájem kyberzločinců, kteří se zaměřují na narušení podnikových procesů s pomocí útoků na API.

6. Narušení soukromí uživatelů – Kvůli neustále rostoucímu množství dat mnoho organizací již ztratilo přehled o všech uložených datech, což zvyšuje pravděpodobnost jejich úniku.

7. Zneužití AI k útokům – S tím, jak stále více IT systémů využívá ke své ochraně metody umělé inteligence, také útočníci dokáží AI naopak využít k oslabení této ochrany.

8. Unifikace bezpečnostních produktů – Zvyšující se rozmanitost hrozeb bude znamenat vyšší poptávku po komplexních, centrálně řízených platformách nástrojů od jednoho dodavatele.

„Cyber Protection Operations Centers společnosti Acronis poskytují cenný a realistický pohled na současnou úroveň kybernetických hrozeb,“ řekl Aleš Hok, obchodní ředitel ZEBRA SYSTEMS, distributora řešení Acronis.  “Díky tomu mohou naši zákazníci a partneři mít jistotu, že platformy Acronis Cyber Protect a Acronis Cyber Protect Cloud obsahují vždy maximální úroveň kybernetické ochrany proti aktuálním hrozbám.“   

Přístup ke kompletní studii (v angličtině) naleznete zde.

 

O společnosti Acronis

Acronis je lídrem v segmentu kybernetické ochrany, která zahrnuje oblasti bezpečí, dostupnosti, soukromí, autenticity a zabezpečení (SAPAS) prostřednictvím inovativních zálohovacích řešenínástrojů bezpečnostidisaster recoverysdílení a synchronizace podnikových dat běžících v prostředí hybridního cloudu: on-premise, v cloudu či v obou prostředích. Díky vylepšeným  AI technologiím a blockchainové autentizaci dat chrání Acronis veškerá data ve všech prostředích včetně fyzických, virtuálních, cloudových, mobilních a aplikačních. S více než 500 000 firemními zákazníky a globální komunitou poskytovatelů služeb, resellerů a ISV partnerů je Acronis prověřeným dodavatelem 80 % podniků žebříčku Fortune 1000 a celkem více než 5,5 milionu zákazníků. S centrálami ve Švýcarsku a Singapuru je Acronis globální organizací se zastoupeními po celém světě a partnery ve 150 zemích. Více informací na www.acronis.com  a www.acronis.cz.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace