Ted Cruz chce zavést zostřený policejní dohled nad muslimskými čtvrtěmi v USA

Ted Cruz chce zavést zostřený policejní dohled nad muslimskými čtvrtěmi v USA
Autor: Flickr.com|Popisek: americká vlajka
23 / 03 / 2016, 15:15

Americký kandidát na prezidenta Ted Cruz se vyslovil pro zavedení přísného policejního dohledu nad muslimskými čtvrtěmi v USA. Po útocích islámských radikálů v Belgii to má podle něho posílit prevenci, aby nedošlo k jejich radikalizaci tak, jak se to stalo v Evropě. Svým návrhem však na druhé straně vyvolal bouři nevole u politiků a muslimských organizací.

Ted Cruz chce zavést zostřený policejní dohled nad muslimskými čtvrtěmi v USA

 

Republikánský senátor a kandidát na prezidenta Ted Cruz se vyslovil pro zavedení přísnějšího policejního dohledu nad muslimskými čtvrtěmi v USA. Prohlásil to těsně po džihádistických útocích, které v úterý zcela ochromily Brusel. Protože je radikální islám ve válce s okolním světem, je nutno zavést podle Cruze příslušná opatření pokud možno ihned.

Cruz obhajuje navrhované kroky tím, že jsou preventivního charakteru a nemají upírat práva muslimů, kteří žijí v USA. Tato opatření by měla být zavedena proto, aby se předešlo možné radikalizaci větších skupin v muslimských čtvrtích, jež by mohly mít fatální následky jako v Evropě. Cruz dal svou myšlenku do souvislosti s migrantskou vlnou, když řekl:

,,Musíme ihned zastavit vlnu uprchlíků ze zemí, kde je silnější přítomnost Al-Káidy či Islámského státu."

Na svém facebookovém profilu potom napsal, že ,,radikální islám je s námi ve válce. Pravda je, že pokud nepojmenujeme správně zlo, s nímž bojujeme, nikdy nemůžeme doufat ve vítězství".

Cruz vyvolal svým návrhem vlnu v USA nesouhlasu politiků a muslimských organizací. Především Rada americko-islámských vztahů (CAIR - the Council on American-Islamic relations), největší  muslimská organizace v zemi zabývající se lidskými právy, již vyslovila ve svém prohlášení ostrý protest proti Cruzově vizi. Vyžaduje od něho rovněž omluvu za ,,neústavní návrh politiky represí" právě proti muslimským čtvrtím a muslimům vůbec, která je podle organizace neodůvodněná.

Téma muslimů v současnosti v USA silně rezonuje. Naposledy je ,,zvedl" v únoru tohoto roku další republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump, který zašel ještě dál než Cruz. Veřejně prohlásil, že by zakázal vstup na americkou půdu všem lidem muslimského vyznání.

 

 

Zdroj: aljazeera.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace