Trump chce vyhlásit "nejhanebnější médium" loňského roku

Trump chce vyhlásit &quote;nejhanebnější médium&quote; loňského roku
Popisek: Donald Trump
04 / 01 / 2018, 06:30

Prezident USA Donald Trump hodlá vyhlásit vítěze soutěže o "nejhanebnější a nejzkorumpovanější médium roku".

Napsal to na svém twitterovém účtu. Držitele ocenění, které prý udělí v několika kategoriích, chce šéf Bílého domu oznámit v pondělí.

Trump se netají svým odporem vůči některým americkým novinářům a po celý první rok svého mandátu nevybíravě útočil na řadu liberálních médií. Nepřízeň hlavy státu si vysloužily zejména zpravodajské televize CNN a NBC News a deníky The New York Times a The Washington Post.

Prezident je podle pracovníků Bílého domu horlivým konzumentem zpráv amerických televizí a jejich sledováním zahajuje prakticky každý pracovní den. Nejoblíbenějším Trumpovým médiem je konzervativní televizní kanál Fox News. Na twitteru, který se stal jeho hlavním prostředkem komunikace s veřejností, prezident na pořady Fox News často upozorňuje.

V úterý Trump okomentoval výměnu vydavatele deníku The New York Times, kterým se stal Arthur Gregg Sulzberger, člen rodiny Sulzbergerových, která prestižní newyorský list vlastní od roku 1896. Podle Trumpa je to poslední šance newyorského listu podávat zprávy nestranně.

"Získejte nezaujaté žurnalisty vyššího standardu, opusťte všechny své falešné a neexistující 'zdroje' a chovejte se vůči prezidentovi Spojených států spravedlivě, abyste se, až příště spolu s americkým lidem zvítězím, nemuseli omlouvat čtenářům za špatně odvedenou práci!" vzkázal Trump novému vydavateli.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace