U Damašku hoří letiště, podle syrské armády zaútočil Izrael

U Damašku hoří letiště, podle syrské armády zaútočil Izrael
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: exploze
13 / 01 / 2017, 06:45

Důležitým vojenským letištěm v blízkosti syrské metropole Damašku dnes otřáslo několik výbuchů. Podle syrské armády je příčinou explozí útok ze strany Izraele. S odvoláním na syrskou státní televizi o tom informovala agentura Reuters.

Izrael ze svého území krátce po půlnoci ze čtvrtka na pátek vypálil na letiště rakety, uvedlo velení syrské armády. Podle Damašku jde o ,,flagrantní útok," za který může Tel Aviv sklidit odplatu. Damašek varoval Izrael, že na útok bude reagovat. 

Výbuchy mohly způsobit i izraelské letecké údery, jak podle dřívější zprávy Reuters naznačil nejmenovaný regionální bezpečnostní expert a zdroj z prostředí syrských rebelů.

Zasažené letiště využívaly hlavně elitní syrské jednotky. Sloužilo k odpalování raket na oblasti na předměstích Damašku dříve ovládaných protivládními povstalci.

Zatím nejsou hlášeny po útoku oběti na životech.

 

připravujeme podrobnosti...

 

související:

VIDEO: Bomby jsou připravené, měl napsat pasažér letadla v SMS zprávě. Letadlo muselo být evakuováno


Ankara: Turecká armáda v Sýrii v neděli zabila 48 členů IS

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.