,,Urazili" krále. Jordánsko spustilo vlnu zatýkání za protivládní výroky

,,Urazili&quote; krále. Jordánsko spustilo vlnu zatýkání za protivládní výroky
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: policie
19 / 01 / 2017, 14:30

Jordánská policie zatkla celkem 20 lidí při razii, která cíleně mířila na kritiky režimu.

Mezi zatčenými jsou kromě protivládních aktivistů, také bývalí armádní generálové, představitelé zpravodajských služeb či učitelé.

Jordánsko je zatklo za jejich protivládní výroky šířené přes sociální sítě. Zatčení byli obviněno z toho, že urazilo krále, což je považováno v Jordánsku za vážný kriminální přečin. Vězením je trestána i samotná kritika jordánské královské rodiny či systému vládnutí v Jordánsku.

Podle soudu aktivisté  ,,podněcovali šíření chaosu v zemi a usilovali o podrývání politického režimu v Jordánsku pomocí sociálních sítí. Právníci obviněných, kteří si mezitím stěžovali na to, že se nemohou se svými klienty osobně setkat, se domnívají, že jde o politickou mstu a systematické potírání opozice.

Režim se podle právníků obává stále silnějšího volání po reformách politického systému, a proto proti aktivistům tak tvrdě zakročil. Obhájci obviněných požadují jejich okamžité propuštění.

 

psali jsme:

Nepokoje v Brazílii. Demonštranti rozohnali zasadanie národného kongresu, a vyzvali na vojenskú intervenciu

 

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace