U.S. Air Force zvažuje nákup 72 nových F-15 nebo F-16

U.S. Air Force zvažuje nákup 72 nových F-15 nebo F-16
Autor fotografie: Boeing|Popisek: F-15 ilustrační snímek
23 / 11 / 2015, 14:45

Letectvo USA si může vzhledem ke stavu programu F-35 vyžádat nabídku na 72 nových strojů Boeing F-15, Lockheed Martin F-16 nebo eventuálně Boeing F/A-18.

Vše souvisí se stavem programu Joint Strike Fighter F-35, kde rozpočtové škrty posouvají ceny tohoto stroje mimo dosah amerického letectva. Tato zpráva přišla z právě konané Defense IQ International Fighter Conference, zaštítěné think tankem Chatham House.

O plánech modernizace F-15 jsme psali v článku: F-15 Eagle Advance ponese až 16 protiletadlových raket

Boeing completes wind tunnel tests on Silent Eagle Conformal Weapons Bay

Stávající stroje F-15 a F-16 mají sloužit v letectvu USA až do roku 2045, kdy bude připraven úplně nový letoun. U.S. Air Force se snaží „dovolit si“ 48 strojů F-35 v prvním roce plné výroby, v roce 2020 dalších 60 kusů a v následujících letech až 80 kusů ročně. Z tohoto důvodu budou stroje F-15 a F-16 sloužit delší dobu a až do pozdních let 2020 budou převyšovat svými počty stroje páté generace F-22 a F-35.

F-15

Oficiální průmyslové zdroje již potvrdily, že americké letectvo požádalo o cenu nových F-15 (nová křídla a trup) včetně nabídky na prodloužení životnosti a modernizaci stávajících strojů. Ruku v ruce s tím jde i uvažování US Navy, které hodlá financovat prodloužení životnosti svých Super Hornetů.

Zdroj: Aviation Week

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace