Úsvit podává trestní oznámení na Dienstbiera za prosazování cenzury

Úsvit podává trestní oznámení na Dienstbiera za prosazování cenzury
03 / 08 / 2016, 00:00

Strana Úsvit-Národní koalice podává trestní oznámení na ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera za prosazování cenzury v České republice.

Přibližně před dvěma týdny byla zveřejněna informace, že Dienstbier se ze své pozice člena vlády pokoušel prosadit, aby soukromá společnost Facebook, provozující sociální síť, umožnila v rámci své struktury působení cenzora placeného vládou České republiky, který by měl za úkol mazat nevhodné příspěvky.

Toto počínání ministra pro lidská práva nemá oporu v zákoně a je v rozporu se svobodou projevu, která je garantovaná Ústavou.

„Vyzýváme orgány činné v trestním řízení, aby prověřily, zda došlo ke spáchání trestného činu. Zejména jde o trestný čin zneužití pravomoci úřední osoby a trestní čin sabotáže, neboť snahou o cenzuru se ministr Dienstbier pokusil poškodit ústavní zřízení České republiky a zavést v rozporu s Listinou práv a svobod v České republice cenzuru,“ zdůvodnil trestní oznámení předseda poslaneckého klubu Úsvit Marek Černoch.

„Máme opravdu vážné obavy o svobodu slova u nás. Ve jménu politické korektnosti začínají orgány veřejné moci používat opravdové normalizační praktiky. Zavádí se cenzura, neziskovky typu Hatefree dostávají ohromné částky peněz, aby očerňovaly kritiky vládní politiky. Lidé jsou postihováni za své názory, které nejdou s hlavním proudem. Toto trestní oznámení je výstrahou pro všechny cenzory a potlačovatele nepohodlných názorů, že my se nedáme,“ uzavřel na tiskové konferenci Marek Černoch.

Zdroj: Tisková zpráva Úsvit - Národní Koalice

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace