Úsvit: Sobotkova turecká vlastizrada vyžaduje předčasné volby

Úsvit: Sobotkova turecká vlastizrada vyžaduje předčasné volby
Popisek: Ilustrační foto
22 / 03 / 2016, 12:30

Sobotka v Bruselu odsouhlasil bezvízový přístup Turků do všech států EU od července 2016. Premiér tak jednal v rozporu usnesením Výboru pro evropské záležitosti, kde předseda poslaneckého klubu Marek Černoch minulý týden prosadil odmítnutí bezvízového styku s Tureckem.

Premiér tedy jednal v rozporu s usnesením Poslanecké sněmovny a my dnes budeme žádat, aby ze své vlastizrady vyvodil závěry.

„Již dnes Turci z Rakouska hojně navštěvují naše jihočeské pohraničí kvůli drogám i prostituci. Turecko nikdy seriózně nevyvrátilo obvinění, že obchoduje s islámským státem. Bezvízový styk pro Turky je bezvízový styk pro teroristy z islámského státu a to přímo ohrožuje bezpečnost Evropy a EU. Dnešní teroristické útoky v Bruselu dokazují, že bezpečnost pro nás musí být prioritou a nelze dělat kompromisy,“ uvedl válečný veterán a předseda Úsvitu Miroslav Lidinský a vyzval, aby poslanci ve Sněmovně žádali zavedení ochrany hranic nejpozději od 1. července 2016, kdy má být bezvízový styk zaveden.

„V Řecku se teď budou hromadit imigranti po statisících. Máme důvodnou obavu, že si Merkelová připravuje půdu proto, aby se přerozdělili v nějakých superkvótách. Dobrovolně se takové množství imigrantů nedá rozdělit,“ doplnil předseda klubu Černoch.

Docent Konvička vyzval premiéra Sobotku k rezignaci za jeho vlastizradu.

„Volební štáb Úsvitu a BPI jednomyslně podporuje co nejrychlejší předčasné volby. Je to jediná šance, jak zabránit Sobotkovi v páchání dalších škod. Odmítáme zároveň populismus vlády, že se volby posunou jen o pár měsíců a vláda se tím zbaví odpovědnosti,“ uzavřel předseda BPI doc. Martin Konvička.

Zdroj: Jan Zilvar, tiskový mluvčí

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace