V Damašku zaútočil sebevražedný atentátník na justiční palác. Zabil nejméně 31 lidí

V Damašku zaútočil sebevražedný atentátník na justiční palác. Zabil nejméně 31 lidí
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: výbuch
15 / 03 / 2017, 13:00

Sebevražedný atentátník se odpálil v justičním paláci v Damašku.

/AKTUALIZOVÁNO/ podle syrské agentury SANA došlo dnes i ke druhému sebevražednému atentátu ve čtvrti al-Rabwah. Druhý sebevražedný atentátník se odpálil v místní restauraci. Počet obětí či zraněných zatím není znám. 

Na justiční palác v syrském Damašku dnes zaútočil sebevražedný atentátník. Podle serveru RT je na místě hlášeno nejméně 31 mrtvých. Atentát může mít souvislost s šestým výročím zahájení syrského konfliktu, který připadá právě na dnešek.

Atentátník se odpálil v moment, kdy se mu snažila přivolaná policie zabránit, aby vstoupil do budovy justičního paláce. Úřady nařídily evakuaci oblasti, protože se obávají dalších možných útoků.

,,Byli jsme vyděšeni, protože exploze byla obrovská. Běželi jsem se schovat do knihovny na vyšším patře, bylo to hodně krvavé," řekl agentuře AFP jeden z právníků, kteří v momentě výbuchu byli v budově.

Zatím se neví, jestli útok spáchal jeden terorista, nebo jich na místě bylo více. Syrská agentura SANA ohledně dnešního útoku hovoří o ,,teroristech, kteří odpálili nálože u soudní budovy v centru metropole".

Minulý týden v sobotu zabili útočníci u damašského hřbitova až sedm desítek lidí. Většina z nich byli šíitští poutníci z Iráku. K akci se přihlásila sunnitská radikální skupina napojená na Al-Káidu.

 

psali jsme:

Sebevražedný atentátník vrazil autem s výbušninami na kontrolní stanoviště blízko letiště v Mogadishu. Téměř zničil blízký hotel a zabil 12 lidi

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.