Žhářský útok v Drážďanech. Shořela tři policejní auta

Žhářský útok v Drážďanech. Shořela tři policejní auta
03 / 10 / 2016, 07:45

Neznámí žháři včera zapálili policejní auta ve východoněmeckých Drážďanech i přesto, že jsou ve městě přijata mimořádná bezpečnostní opatření v souvislosti s probíhajícími oslavami."Krajně pravicové skupiny podporuje stále víc Němců," varuje novinář

Dnes vrcholí ve východoněmeckých Drážďanech oslavy výročí znovusjednocení Německa. Třídenní program v saské metropoli, který začal v sobotu, provází zpřísněná bezpečnostní opatření. Pořadatelé slavností očekávají účast až tři čtvrtě milionu lidí. Bezpečnost ve městě zajišťuje kolem 2600 policistů.

 

Situace ve městě je napjatá už od minulého týdně, kdy neznámý pachatel odpálil dvě improvizované bomby; jedna byla nastražena před mešitou a druhá před mezinárodním konferenčním centrem.

Bezpečnostní opatření jsou na místě, protože právě Drážďany jsou centrem pravicového hnutí PEGIDA, které veřejně protestuje proti přílivu muslimských uprchlíků z válkou zničeného Středního východu, píše server rt.com.

V sobotu uvedla německá kancléřka Angela Merkelová v rozhovoru pro agenturu Reuters, že  země čelí "ostudně vysokému počtu" násilných protiimigračních trestných činů právě ve východním Německu. 

Podle novináře a odborníka na mezinárodní záležitosti Michaela Opperskalského, je v Německu na vzestupu "xenofobie, protipřistěhovalecké nálady a otevřená neonacistická propaganda." Opperskalski se obává, že "Nová forma krajně pravicového terorismu, který se v Německu objevuje, by mohla soupeřit dokonce s hrozbou islámského terorismu."

Závěrem varuje: "A nejhorší ze všeho je, že místní občané stále více podporují tyto krajně pravicové skupiny."

Tagy článku