Žhářský útok v Drážďanech. Shořela tři policejní auta

Žhářský útok v Drážďanech. Shořela tři policejní auta
03 / 10 / 2016, 07:45

Neznámí žháři včera zapálili policejní auta ve východoněmeckých Drážďanech i přesto, že jsou ve městě přijata mimořádná bezpečnostní opatření v souvislosti s probíhajícími oslavami."Krajně pravicové skupiny podporuje stále víc Němců," varuje novinář

Dnes vrcholí ve východoněmeckých Drážďanech oslavy výročí znovusjednocení Německa. Třídenní program v saské metropoli, který začal v sobotu, provází zpřísněná bezpečnostní opatření. Pořadatelé slavností očekávají účast až tři čtvrtě milionu lidí. Bezpečnost ve městě zajišťuje kolem 2600 policistů.

 

Situace ve městě je napjatá už od minulého týdně, kdy neznámý pachatel odpálil dvě improvizované bomby; jedna byla nastražena před mešitou a druhá před mezinárodním konferenčním centrem.

Bezpečnostní opatření jsou na místě, protože právě Drážďany jsou centrem pravicového hnutí PEGIDA, které veřejně protestuje proti přílivu muslimských uprchlíků z válkou zničeného Středního východu, píše server rt.com.

V sobotu uvedla německá kancléřka Angela Merkelová v rozhovoru pro agenturu Reuters, že  země čelí "ostudně vysokému počtu" násilných protiimigračních trestných činů právě ve východním Německu. 

Podle novináře a odborníka na mezinárodní záležitosti Michaela Opperskalského, je v Německu na vzestupu "xenofobie, protipřistěhovalecké nálady a otevřená neonacistická propaganda." Opperskalski se obává, že "Nová forma krajně pravicového terorismu, který se v Německu objevuje, by mohla soupeřit dokonce s hrozbou islámského terorismu."

Závěrem varuje: "A nejhorší ze všeho je, že místní občané stále více podporují tyto krajně pravicové skupiny."

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace