V Paříži protestovaly desetitisíce odborářů. Policie použila slzný plyn

V Paříži protestovaly desetitisíce odborářů. Policie použila slzný plyn
Autor: Screenshot YouTube
16 / 09 / 2016, 07:30

Podle policejních odhadů se protestů zúčastnilo kolem 12.000 lidí, podle francouzské odborové centrály jich bylo až 40.000.

V Paříži se ve čtvrtek střetli demonstranti s policisty, kteří na házení předmětů a dělbuchů odpověděli slzným plynem. Policie zatkla 12 lidí, pět policistů bylo zraněno, uvedla agentura AFP.

Protesty probíhaly po celé Francii a podle odborů se jich zúčastnilo 170.000 lidí. Ministerstvo vnitra uvádí nižší účast, mezi 77.500 a 78,500 demonstrantů.

Francouzské odbory svolávají protesty proti reformě, neboť nový zákoník práce podle nich oslabuje práva zaměstnanců na pracovním trhu a naopak posiluje pravomoci zaměstnavatelů. Socialistická vláda příslušný zákon přesto v červenci definitivně prosadila v parlamentu. Od reformy si kabinet slibuje snížení přetrvávající zhruba desetiprocentní míry nezaměstnanosti. Dnešní den protestů má být svého druhu poslední a má posílit odbory před jejich plánovanou snahou omezit uplatnění částí reformy pomocí justice. Zdroj: denik.cz

Francouzům došla trpělivost s jejich vládou. Desetitisíce jich vyšli do ulic

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace