V Polsku to vře, tisíce Poláků vyšly do ulic. Protestují proti přijetí uprchlíků.

V Polsku to vře, tisíce Poláků vyšly do ulic. Protestují proti přijetí uprchlíků.
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Demonstrace 12.9.2015
27 / 09 / 2015, 17:45

Situace kolem nekontrolovaného přílivu dalších a dalších uprchlíků do Evropy vyvolává silné reakce proti jejich přijímání. Situaci zneužívají i neonacistické organizace.

Polsko se zavázalo, že v letech 2016 a 2017 přijme 7.000 uprchlíků. Protesty byly organizovány krajně pravicovými stranami jako reakce na rozhodnutí premiérky Ewy Kopaczové připojit se k dalším evropským zemím a přijmout dobrovolně několik tisíc uprchlíků. Informaci zveřejnil server euronews.com.


Zdroj YouTube, euronews (in English) 

V Polsku probíhají demostrace již delší dobu, tyto jsou z 12. a 19.září:

YouTube, reporter.pl.tlRur Poet

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.