Většina Rusů by volila Le Penovou. Macron by propadl

Většina Rusů by volila Le Penovou. Macron by propadl
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: Marine Le Penová
04 / 05 / 2017, 16:00

Podle průzkumu by většina Rusů dala 7. května přednost Marine Le Penové.

Výzkumná agentura VTSIOM těsně před klíčovým druhým kolem francouzských prezidentských voleb zjistila, že většina Rusů by volila Marine Le Penovou. Naopak Emmanuel Macron, který je ve druhém kole favorizován, by u Rusů zcela propadl.

Skoro dvě třetiny Rusů by dalo svůj hlas francouzské kandidátce na prezidenta. Pouze 8% Rusů by preferovalo druhého kandidáta, Emmanuela Macrona. 26% by nedalo hlas ani jednomu z ,,nabízených" kandidátů, uvedla agentura.

VTSIOM ve svém šetření dále zjistil, že polovina Rusů sleduje francouzské prezidentské volby či se o ně zajímá. Podle agentury VTSIOM si  57% Rusů se domnívá, že výsledek prezidentských voleb ve Francii bude důležitý pro Rusko, zatímco 30% se domnívá opak.

Ředitel agentury VTSIOM Valerij Fedorov k výzkumu prohlásil, že příznivé výsledky pro Le Penovou jsou pochopitelné a očekávané, protože francouzská politička se opakovaně vyjadřovala, že je třeba ukončit napětí mezi Ruskem a Západem.

V březnu pozval ruský prezident Le Penovou do Moskvy a během jednání kladli oba politikové důraz na důležitost vztahů mezi Ruskem a Francií.

 

psali jsme:

Le Penová dostala významnou podporu. Chce ji volit přes polovina policistů, ukázal průzkum

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku