VIDEO: Teroristko, proč nosíš masku? Křičela na muslimku v nikábu v univerzitním areálu jiná žena

VIDEO: Teroristko, proč nosíš masku? Křičela na muslimku v nikábu v univerzitním areálu jiná žena
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: muslimové
30 / 01 / 2017, 18:00

Australské Sydney bylo svědkem incidentu, který se odehrál v místním univerzitním kampusu.

Muslimský pár zrovna projížděl areálem, když byl slovně napaden jinou ženu, která mezitím vztekle bouchla do okénka auta. Ženě se nelíbilo, že muslimka měla na sobě nikáb a začala křičet, že je teroristka a proč se schovává pod maskou. Zeptala sejí také, jestli má u sebe zbraň. Vyzvala ženu, aby si ,,masku" sundala.

Manžel ženy, na níž směřoval slovní útok, vše zaznamenal na mobilní telefon a potom zavolal na ženu policii.

Podle serveru RT.com před samotným incidentem zamávala muslimka na ženu z auta, což ovšem vzbudilo agresivní protireakci. Přivolaná policie pak pětatřicetiletou ženu na místě zatkla. Muž, který vše točil, pak prohlásil, že jde o další případ islamofobie.

 

psali jsme:

Jestli Islámský stát někomu slouží, tak to nejsou muslimové, řekl předseda pražské muslimské obce Vladimír Sáňka

 

Zdroj: rt.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.