VIDEO: Zásah skupiny Vasil Levski na bulharských hranicích!

VIDEO: Zásah skupiny Vasil Levski na bulharských hranicích!
Popisek: Zadržení uprchlíci
08 / 09 / 2016, 14:00

Na videu můžete vidět zadrženou skupinu migrantů na státní hranici Turecka a Bulharska. Takovéto skupiny zadržuje dobrovolnická skupina Vasil Levski, každý den - nemají žádné doklady a někteří s sebou pašují i drogy.

Policie ani pohraniční stráž nedělají svoji práci a dobrovolníci nemají šanci pokrýt celou hranici. Je tedy otázkou, když takové skupiny pochytají i v takto malém počtu, kolik či tisíc dalších jich překročí hranici mimo jejich dosah.

O tomto se v mainstreamovém tisku nedočtete, Bulharsko pod náporem migrantů začíná v pohraničních oblastech kolabovat, Bulhaři nemají peníze na dlouhodobou péči o takové množství lidí.

Je jen tedy otázkou času, než Bulharsko podlehne počtu migrantů a ti se vydají dál. Měli bychom se také zeptat, proč EU s tím nic nedělá a není ochotná Bulharsku pomoci. Místo toho tyto dobrovolníky častuje urážlivými a hanlivými označeními jako extremisté, xenofobové či rasisté, přitom pouze plní práci, kterou má dělat policie a armáda Bulharska. Kdyby tyto složky plnily svou práci, nebylo by takové skupiny zapotřebí.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace