VIDEO: Zásah skupiny Vasil Levski na bulharských hranicích!

VIDEO: Zásah skupiny Vasil Levski na bulharských hranicích!
Popisek: Zadržení uprchlíci
08 / 09 / 2016, 14:00

Na videu můžete vidět zadrženou skupinu migrantů na státní hranici Turecka a Bulharska. Takovéto skupiny zadržuje dobrovolnická skupina Vasil Levski, každý den - nemají žádné doklady a někteří s sebou pašují i drogy.

Policie ani pohraniční stráž nedělají svoji práci a dobrovolníci nemají šanci pokrýt celou hranici. Je tedy otázkou, když takové skupiny pochytají i v takto malém počtu, kolik či tisíc dalších jich překročí hranici mimo jejich dosah.

O tomto se v mainstreamovém tisku nedočtete, Bulharsko pod náporem migrantů začíná v pohraničních oblastech kolabovat, Bulhaři nemají peníze na dlouhodobou péči o takové množství lidí.

Je jen tedy otázkou času, než Bulharsko podlehne počtu migrantů a ti se vydají dál. Měli bychom se také zeptat, proč EU s tím nic nedělá a není ochotná Bulharsku pomoci. Místo toho tyto dobrovolníky častuje urážlivými a hanlivými označeními jako extremisté, xenofobové či rasisté, přitom pouze plní práci, kterou má dělat policie a armáda Bulharska. Kdyby tyto složky plnily svou práci, nebylo by takové skupiny zapotřebí.

Tagy článku