Vrtuľník Black Hawk s 5 členmi posádky sa zrútil neďaleko Havaja, prebieha rozsiahle pátranie

Vrtuľník Black Hawk s 5 členmi posádky sa zrútil neďaleko Havaja, prebieha rozsiahle pátranie
Popisek: Ilustračný obrázok
16 / 08 / 2017, 16:15

Vojenský vrtuľník Black Hawk nesúci päť členov posádky sa zrútil neskoro v noci v oceáne, približne dve míle od pobrežia Havaja.

Pobrežná stráž informuje, že od personálu z vojenského letiska Wheeler dostala správu, že základňa stratila komunikáciu s jedným z dvoch UH-60 Black Hawk nachádzajúcich sa v ich oblasti.

Dve lietadlá Black Hawk vedú tréningové cvičenia medzi letiskom Kaena Point a Dillingham Airfield. Ihned sa rozbehla rozsiahla pátracia akcia, do vzduchu vzlietlo pátracie lietadlo Hercules HC-130, vrtuľníky a lode pobrežné stráže a armádneho letiska Wheeler. Pátranie je zatiaľ stále neúspešné.

Príčina havária zatiaľ nieje známa, informácie budeme aktualizovať.

Zdroje: Foxnews.commilitary.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace