Italský arcibiskup: Naše hloupost. Za deset let budeme všichni muslimové

Italský arcibiskup: Naše hloupost. Za deset let budeme všichni muslimové
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Korán
17 / 01 / 2017, 11:00

Italský arcibiskup Carlo Liberati se domnívá, že již brzy bude Itálie a Evropa islamizována.

Podle jeho názoru to je kvůli hlouposti odpovědných činitelů nejen v Itálii. Liberati říká, že rostoucí počet muslimských migrantů do Evropy povede k fatálním následkům a jednou bude z každého muslim.

,,Za deset let budeme všichni muslimy jen kvůli naší hlouposti. Itálie a Evropa žijí ateistickým způsobem, dělají zákony, které jsou namířené proti Bohu a mají tradice, které jsou vlastní pohanství. Všechen tento morální a náboženský úpadek jde ve prospěch islámu," řekl Liberati na svém semináři.

Čtěte také: Rakouský kardinál varuje: Příliv migrantů do Evropy přesahuje naše možnosti a kapacity

Arcibiskup vidí příčiny současného stavu ve víře, která postupně slábne a stává se méně přitažlivá. Podle něho jsou stále prázdnější kostely i semináře. Je potřeba ,,skutečného" křesťanského života, jinak je cesta dlážděna k islámu. ,,Dávání peněz migrantům není jen špatné, je to také morálně škodlivé, protože tím povzbuzujeme toto chování, na něž si migranti zvyknou, nemluvě o tom, že je už živíme." řekl na adresu migrantů italský arcibiskup.

Itálie má v současné době okolo dvou milionů muslimů na svém území a má tak jednu z nejpočetnějších minorit muslimů v Evropě. Liberati má podobné názory jako jeho rakouská kolega kardinál Christoph Schönborn, který též varuje před islámskou rozpínavostí a uprchlickou vlnou.

 

psali jsme:

Netečný kardinál s českými kořeny: To, že chce islám dobýt Evropu, úplně chápu

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.