BAE Systems získala kontrakt na modernizaci raketového křižníku USS Gettysburg

BAE Systems získala kontrakt na modernizaci raketového křižníku USS Gettysburg
Autor fotografie: NMOS332 CC BY-SA 2.0 https://commons.wikimedia.org/wiki/File:USS_Gettysburg_(CG-64)_(8084139339).jpg|Popisek: USS Gettysburg
05 / 09 / 2018, 14:30

Raketový křižník USS Gettysburg projde modernizací, o kterou se postará britská zbrojovka BAE Systems. Informoval o tom server defence-blog-com.

Americký raketový křižník USS Gettysburg z třídy Ticonderoga čeká modernizace. Tu provede britská zbrojovka BAE Systems, jež získala kontrakt od US Navy v hodnotě 146,3 milionů dolarů.

psali jsme: US Navy se potýká s nedostatkem lodí

V rámci kontraktu dojde podle serveru defence-blog.com k vylepšení zbraňových systémů včetně integrovaného sytému protivzdušné obrany Aegis. Právě křižníky z třídy Ticonderoga jsou prvními plavidly, která jsou tímto systémem vybavena.

Modernizací projde i technické vybavení, komunikační souprava 27 let starého křižníku, zrenovovány budou rovněž obytné prostory pro posádku.

psali jsme: Nová hrozba pro US Navy? Čína může mít brzy nové účinné zbraně na ničení amerických ponorek

Proces modernizace a oprav, který bude trvat asi 15 měsíců, proběhne v loděnicích v Norfolku. Předpokládá se, že životnost křižníku bude modernizací prodloužena do roku 2035.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 


Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.