Další těžká noc pro Kyjev - obrana odolala

Další těžká noc pro Kyjev - obrana odolala
Autor fotografie: Foto: redakce
27 / 02 / 2022, 09:00

Kyjev má za sebou další těžkou noc, obráncům se však podařilo ukrajinskou metropoli znovu uhájit.

Měla to být opět klíčová noc pro další vývoj konfliktu, Kyjev však znovu ruský nápor vydržel. V noci se sice podařilo zastavit ruský nápor u Charkova, kde měl vybuchnout plynovod, nicméně Rusům se podařilo později do města proniknout, informoval poradce ukrajinského ministerstva vnitra Anton Heraščenko.

Těžké boje rovněž probíhají o město Mariupol. Ukrajina si nad městem stále drží kontrolu a odráží ruské útoky.

Do boje vstoupili také ,,čečenští hrdlořezové", které vyslal do boje Putinův spojenec Ramzan Kadyrov. Podle nepotvrzených informací se ukrajinským vojákům podařilo zlikvidovat vysoce postaveného velitele Magomeda Tušajeva. Čečenská elitní jednotka padla nedaleko Hostomelu, o místní letiště se sváděly tvrdé boje.

Ukrajinský ministr Oleksii Reznikov vzdal na svém Twitteru hold ukrajinské armádě. Ministr napsal, že země odolává již 72 hodin, ač to nikdo nečekal, současně vyzval k tomu, aby podpora Ukrajiny byla ještě silnější.

Ukrajinský houževnatý odpor nenechává chladným světové společenství, jež vyjadřuje Ukrajině svou podporu, kterou zhmotňuje v materiální pomoc putující na místo válečného konfliktu.

Zdroj: The Guardian

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.