Future Forces Forum 2018 – shrnutí třetího dne (19.10.2018)

Future Forces Forum 2018 – shrnutí třetího dne (19.10.2018)
20 / 10 / 2018, 08:30

Závěrečný den Future Forces Fora přinesl uzavření spolupráce mezi společnostmi Rheinmetall a Interlink CS týkající se instalace komunikačních systémů Harris do vozidla Lynx i vyvrcholení programu workshopu Soft Target Protection, který se věnoval ochraně tzv. měkkých cílů.

Psali jsme: Future Forces Forum 2018 – shrnutí druhého dne (18.10.2018)

Během třetího dne veletrhu Future Forces Forum proběhlo ve stánku společnosti Interlink CS slavnostní uzavření spolupráce se společností Rheinmetall zastoupenou Oliverem Mittelsdorfem o instalaci komunikačních systémů Harris Falcon III RF-7800-MP do bojového vozidla Lynx, které společnost Rheinmetall nabízí Armádě České republiky jako jedno ze čtyř zvažovaných pro náhradu BVP-2 z výzbroje mechanizovaných jednotek.

  • Dobrý den, ráda bych vás přivítala na výstavě Future Forces Forum. Jménem Interlink CS bych vám ráda poděkovala, že používáte systémy Harris ve svém vozidle LYNX. Tady vám předávám instalační certifikát.
  • Děkuji, Míšo. Děkuji velice za vaši podporu během našich instalačních testů ve Vyškově. Byla radost s vámi spolupracovat, a bude radost s vámi spolupracovat v budoucnu. Díky znovu za podporu, a těšíme se na naše společné projekty.

Psali jsme: Na výstavě Future Forces Forum se představilo nové české bojové vozidlo LRPV Gepard

V pátek také vyvrcholil workshop Soft Target Protection podporovaný programem NATO „Věda pro mír a bezpečnost“. Během workshopu se hovořilo o teoretických aspektech ochrany měkkých cílů (tj. míst s vysokou koncentrací osob a nízkou úrovní zabezpečení proti násilným útokům), souvisejících protiteroristických opatřeních a technických a technologických řešeních pro ochranu měkkých cílů. Workshop byl příležitostí pro výměnu informací mezi experty na tuto problematiku. Byly prezentovány a odhadovány scénáře hrozeb v této oblasti v budoucnu, a workshop rovněž vyhodnotil úspěchy a selhání při ochraně měkkých cílů v minulosti.

Tagy článku