IDET 2021 - česká společnost AgentFly Technologies spolupracuje s VTÚ i s americkými ozbrojenými silami

IDET 2021 - česká společnost AgentFly Technologies spolupracuje s VTÚ i s americkými ozbrojenými silami
Autor: AgentFly Technologies|Popisek: Schéma průzkumu vesnice několika UAS
15 / 10 / 2021, 13:00

Dalším z vystavovatelů na letošním IDETu, kterého jsme měli to potěšení přivítat v našem studiu a který nám poskytl rozhovor, byl technický ředitel společnosti AgentFly Technologies, dr. Milan Rollo. AgentFly je česká společnost působící na trhu asi deset let a zabývá se projekty v oblasti sledování s simulace leteckého provozu a provozu bezpilotních prostředků.

video: youtube

Společnost AgentFly Technologies byla založena v roce 2010 za účelem komercializace výsledků výzkumných projektů realizovaných na ČVUT v Praze od roku 2005. Počáteční výzkum sponzorovaný americkým letectvem, americkou armádou a americkým námořnictvem se zaměřil na simulaci týmů bezpilotních prostředků. V roce 2009 byla zahájena akvizice hardwarových platforem a nasazení AgentFly na tyto platformy. Obor simulace letového provozu byl zahájen pod záštitou FAA v roce 2008 a rozšířen o účast v SESAR 2020 a spolupráci s českými ANSP.

video: youtube

AgentFly Technologies také pracují na řadě výzkumných a komerčních projektů ve spolupráci s předními světovými společnostmi, vládními agenturami, univerzitami a výzkumnými institucemi.

Od roku 2016 je společnost členem NATO NIAG SG-205 (Sense and Avoid Feasibility and Certification for UAS Flight in Non-Segregated Airspace) a od roku 2017 členem EUROCAE (WG-105 Unmanned Aircraft Systems).

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace