Ministerstvo obrany: Nabídky na dodávky pásových BVP podali všichni tři uchazeči

Ministerstvo obrany: Nabídky na dodávky pásových BVP podali všichni tři uchazeči
Autor fotografie: Ministerstvo obrany|Popisek: CV90, LYNX KF41, ASCOD 42
01 / 09 / 2021, 17:30

Středa 1. září 2021, 14.30 hodin. To byl Ministerstvem obrany stanovený nejzazší termín pro podání nabídek v zakázce na pořízení 210 kusů pásových bojových vozidel pěchoty (BVP). Všichni tři výrobci a potenciální dodavatelé, tedy BAE Systems (Švédsko) s vozidlem CV90, GDELS (Španělsko) s vozidlem ASCOD a Rheinmetall Landsysteme (Německo) s vozidlem Lynx, své nabídky v tomto termínu Ministerstvu obrany doručili.

Úplnost nabídek a jejich obsah nyní podrobně posoudí komise složená ze zástupců Ministerstva obrany a Armády ČR. Jedná se o obsáhlé dokumenty čítající tisíce stran, proto proces posuzování bude trvat řádově týdny. Teprve pak bude jasné, jestli nabídky dodavatelů odpovídají požadavkům stanoveným ministerstvem. Proto není v současné chvíli možné zveřejnit o podaných nabídkách bližší podrobnosti.

Nabídky vyhovující požadavkům ministerstva následně budou vyhodnoceny a hodnotící komise navrhne vítěze. Komisí navržené pořadí poté posoudí vedení resortu obrany a o zakázce bude informována vláda ČR.

Zdroj: TZ Ministerstva obrany

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.