Ministerstvo obrany: Nabídky na dodávky pásových BVP podali všichni tři uchazeči

Ministerstvo obrany: Nabídky na dodávky pásových BVP podali všichni tři uchazeči
Autor fotografie: Ministerstvo obrany|Popisek: CV90, LYNX KF41, ASCOD 42
01 / 09 / 2021, 17:30

Středa 1. září 2021, 14.30 hodin. To byl Ministerstvem obrany stanovený nejzazší termín pro podání nabídek v zakázce na pořízení 210 kusů pásových bojových vozidel pěchoty (BVP). Všichni tři výrobci a potenciální dodavatelé, tedy BAE Systems (Švédsko) s vozidlem CV90, GDELS (Španělsko) s vozidlem ASCOD a Rheinmetall Landsysteme (Německo) s vozidlem Lynx, své nabídky v tomto termínu Ministerstvu obrany doručili.

Úplnost nabídek a jejich obsah nyní podrobně posoudí komise složená ze zástupců Ministerstva obrany a Armády ČR. Jedná se o obsáhlé dokumenty čítající tisíce stran, proto proces posuzování bude trvat řádově týdny. Teprve pak bude jasné, jestli nabídky dodavatelů odpovídají požadavkům stanoveným ministerstvem. Proto není v současné chvíli možné zveřejnit o podaných nabídkách bližší podrobnosti.

Nabídky vyhovující požadavkům ministerstva následně budou vyhodnoceny a hodnotící komise navrhne vítěze. Komisí navržené pořadí poté posoudí vedení resortu obrany a o zakázce bude informována vláda ČR.

Zdroj: TZ Ministerstva obrany

Tagy článku