Rheinmetall MAN Military Vehicles dodává těžká vyprošťovací vozidla HX 8x8 novozélandským obranným silám

Rheinmetall MAN Military Vehicles dodává těžká vyprošťovací vozidla HX 8x8 novozélandským obranným silám
Autor: Rheinmetall AG|Popisek: Vyprošťovací vozidlo HX 8x8
10 / 12 / 2021, 09:00

Společnost Rheinmetall oznámila 8. prosince oficiální předání tří těžkých vyprošťovacích vozidel HX 8x8 novozélandským obranným silám (NZDF) během slavnostního ceremoniálu, který se konal 25. listopadu 2021 ve vojenském táboře Trentham ve Wellingtonu na Novém Zélandu.

Slavnostního ceremoniálu se zúčastnil plukovník Ben Bagley, ředitel pozemní domény NZDF, který převzal vozidla z rukou Marty Roelofse, novozélandského manažera společnosti Rheinmetall.

Také Gary Stewart, generální ředitel společnosti Rheinmetall Defence Australia, měl v plánu se tohoto ceremoniálu osobně zúčastnit a připomenout tak jeho význam, avšak bránila mu v tom cestovní omezení COVID: "Ačkoli je pro nás velkým zklamáním, že se nemůžeme vrátit na Nový Zéland na tuto významnou událost, která připomíná společný úspěch v podobě předání těžkých vyprošťovacích vozidel HX 8x8, přesto jsme na tento milník velmi hrdí. Těžké vyprošťovací vozidlo HX 8x8 je dalším příkladem našeho závazku poskytovat udržitečný design, vývoj a výrobu, jimiž pro NZDF dodáváme špičkové produkty a služby. Poskytnutím této rozšířené vyprošťovací schopnosti, která doplňuje již dodanou flotilu středně těžkých operačních vozidel, je uprostřed globálních výzev COVID důkazem vztahu mezi společností Rheinmetall a NZDF."

Úspěšná dodávka vozidel pro NZDF poskytuje novozélandské armádě důležité nové schopnosti, přičemž těžká vyprošťovací vozidla HX 8x8 mají vylepšené vyprošťovací a mobilní schopnosti speciálně vyvinuté pro splnění současných a budoucích operačních potřeb NZDF.

Nákupem vozidel HX 8x8 se rozšířil vozový park středních a těžkých operačních vozidel NZDF. Vozový park středně těžkých operačních vozidel (MHOV), který dodala společnost Rheinmetall, byl již v NZDF významně využíván při výcviku, operacích a pomoci při katastrofách na Novém Zélandu i v zahraničí.

Těžká vyprošťovací vozidla HX 8x8 dodaná NZDF jako první na světě využívají integrovanou pancéřovou výměnnou kabinu, která umožňuje snadnou konfiguraci vozidel podle operační potřeby. Rheinmetall rovněž poskytne specializovaný výcvikový tým, který s NZDF provede počáteční výcvik na vozidle.

Těžké vyprošťovací vozidlo HX 8x8 o šířce pouhých 2,55 metru umožňuje lepší prostupnost a výjimečně dobře funguje v obtížném terénu se schopností překonávat příkopy o šířce 1,4 metru a projíždět zatopenými oblastmi o hloubce 1,5 metru, stejně jako zvládat stoupání až 60 procent a boční svahy o sklonu 30 procent.

Těžké vyprošťovací vozidlo HX 8x8 je také schopno pracovat v řadě radikálně odlišných prostředí, a to v chladných podmínkách až do -32 °C a v horkých podmínkách až do 49 °C.

Zdroj: Rheinmetall

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace