VIDEO: První sériový útočný vrtulník Mi-28NM a modernizovaný Ka-52 Alligator se představily na vojensko-technickém fóru Army 2019

VIDEO: První sériový útočný vrtulník Mi-28NM a modernizovaný Ka-52 Alligator se představily na  vojensko-technickém fóru Army 2019
Autor: screenshot Youtube
27 / 06 / 2019, 14:30

Na vojensko-technickém fóru Army 2019 byl představen první sériový vrtulník Mi-28NM Noční lovec a modernizovaný Ka-52 Alligator. Podle agentury TASS má být 100 modernizovaných vrtulníků Mi-28NM dodáno ruským vzdušným silám do roku 2028.

Vojensko-technické fórum Army 2019 bylo svědky představení prvního sériového útočného vrtulníku Mi-28NM , kterého ,,doprovodil" modernizovaný Ka-52 Alligator. Agentura TASS uvedla, že ruským vzdušným silám má být do roku 2028 dodáno 100 modernizovaných vrtulníků Mi-28NM.

                                      

Rusko začalo s vývojem vrtulníků Mil Mi-28NM v roce 2009. Stroj je pokročilou modifikací taktického útočného vrtulníku Mi-28N. Ten bude vybaven modernějšími a přesnějšími zbraněmi. Stroj je navržen na ničení cílů letících nízkou rychlostí, zejména tanků, obrněných vozidel, živé síly ve dne i v noci, a to za každého počasí.  Ruské letectvo již obdrželo dva tyto vrtulníky.

Ty nyní prochází sérií testů mimo Rusko, než budou zařazeny do služby. Jako součást zkoušek byl vrtulník vybaven novou ,,tajnou" protitankovou střelou. Dokonce tak tajnou, že na přiloženém videu je záměrně rozmazána.

Dokončení procesu modernizace dvoumístného bitevního vrtulníku Ka-52 by pak mělo být hotovo do roku 2022 s ohledem na ruskou bojovou zkušenost v Sýrii. Tam stroj havaroval před rokem během rutinního letu. Ruské letectvo počítá s dodávkou přes 100 modernizovaných strojů Ka-52 v následujících letech.

 

Zdroj: TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace