VIDEO: Ruské korvety třídy Karakurt s raketami Kalibr budou nabídnuty do Číny i Indie

VIDEO: Ruské korvety třídy Karakurt s raketami Kalibr budou nabídnuty do Číny i Indie
Autor: screenshot Youtube|Popisek: korveta třídy Karakurt
03 / 08 / 2018, 11:00

Korvety třídy Karakurt (Projekt 22800) budou nabídnuty Číně a Indii.

Rusko nabídne své nejnovější korvety třídy Karakurt vybavené raketami s plochou dráhou letu Kalibr Číně, Indii a také Vietnamu. Prohlásil to náměstek ministra obrany Jurij Borisov.

psali jsme: Druhá korveta třídy Karakurt byla spuštěna na vodu

Nejnovější ruské korvety pak mohou být v exportních verzích nabídnuty mnoha zahraničním zákazníkům v asijsko-pacifickém regionu, dodal Borisov. Podle náměstka ministra obrany se ruské námořnictvo postupně chystá na přebírání nových korvet, které budou umístěny v Baltské a Severní flotile a také v Kaspickém moři a Černém moři.

Na vodu již byly spuštěny tři korvety třídy Karakurt - Uragan, Tajfun a Škval.

psali jsme: psali jsme: Korvety Bujan-M aneb postrach teroristů v Sýrii

Korvety třídy Karakurt jsou moderní plavidla o výtlaku 800 tun. Jsou 65 metrů dlouhé, 10 metrů široké. Mohou dosáhnout rychlosti přes 30 uzlů a jejich dosah je 3 000 námořních mil. Přednostmi korvety Tajfunu a dalších plavidel v třídě Karakurt je snadná ovladatelnost lodi, vysoká manévrovací schopnost a vylepšené celkové plavební schopnosti.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival  - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace