Video: Ruský bombardér Tu-95 je tak hlučný, že ho slyší posádky ponorek US Navy pod vodou

Video: Ruský bombardér Tu-95 je tak hlučný, že ho slyší posádky ponorek US Navy pod vodou
14 / 04 / 2018, 12:30

Ruský Tu-95 'Bear' není jen pozůstatkem studené války, s potenciálem jaderného zastrašování a schopností likvidace ohromných území. Díky protiběžným čtyřlistým vrtulím je to nejhlučnější letadlo světa.

Obří z dob SSSR pocházející strategický bombardér je jako jediný svého druhu poháněn turbovrtulovými motory. Podle informací z BBC, je Tu-95 považován za nejhlučnější letadlo v současnosti. Dokonce se tvrdí, že posádky amerických ponorek mohou slyšet námořní variantu těchto letadel, i když jsou ještě pod vodou.

psali jsme: Bombardér navrhnutý vo väzení- Tupolev Tu-2

Západní stíhací piloti, kteří zachytávali sovětské/ruské medvědy v mezinárodním vzdušném prostoru, hlásili, že turbovrtulové motory tohoto monstra studené války přehlušují jejich vlastní proudové motory.

Upravená verze označená Tu-95V získala 30. října 1961 prvenství ve shozu největší atomové bomby všech dob nad sovětskou jadernou střelnicí Nová zemlje, tzv. Car bomby. 

psali jsme: VIDEA: Ruský bombardér Tupolev Tu-22M

Mimo to, je tento stroj velmi dobře známý z pózování se západními stíhacími letouny, které ho zachycují již více než 60 let na hranicích mezi Západem a Ruskem.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie  - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace