23 000 policistů newyorkského oddělení dostane ,,tělové kamery"

23 000 policistů newyorkského oddělení dostane ,,tělové kamery&quote;
Autor: Flickr.com|Popisek: policisté
14 / 02 / 2017, 13:00

23 000 hlídkujících policistů nyní dostane kameru, kterou budou stále připevněnou na uniformě.

Newyorkské policejní oddělení plánuje osadit uniformy policistů kamerami do roku 2019. Hlavním důvodem je větší transparentnost při výkonu služby. Tento krok je také reakcí na některá nevysvětlená úmrtí podezřelých rukou policistů. Dalším důvodem je pak podle šéfů policejního oddělení budování důvěry s místními lokalitami a jejími obyvateli.

Starosta New Yorku Bill de Blasio prohlásil, že plán připevnit kameru na tělo se bude týkat všech 23 000 hlídkujících policistů. Podle De Blasia tyto kamery přispějí k transparentnosti výkonu služby a tudíž i zodpovědnosti policistů. Již v roce 2013 nařídil federální soudce newyorskému policejnímu oddělení, aby ,,tělové kamery" vyzkoušel.

související: V sedmnácti letech zabil přes třicet lidí. Kolumbijská policie chytla ,,velkou rybu"

Podle soudce totiž policisté tohoto oddělení postupovalo podle něho v některých případech chybně vůči minoritám, když je lustrovali i v případě, kdy neměli. Nápad osadit uniformy policistů kamerami také podpořily některé kontroverzní vraždy podezřelých rukou policistů v roce 2014.

Podobný krok se osvědčil už ve Velké Británii, kde toto nařízení je nějaký čas v platnosti. Kamery dokázaly znatelně snížit stížnosti lidí proti příslušníkům policie.

 

Zdroj: independent.co.uk

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace