Americký nálet zabil asi 10 iráckých vojáků

Americký nálet zabil asi 10 iráckých vojáků
Autor: US Air Force|Popisek: Ilustrační foto F-16
19 / 12 / 2015, 07:30

Podle Pentagonu došlo během náletu koaličních sil k zabití asi 10 iráckých vojáků.

Neštěstí hodlá americká armáda vyšetřit, oficiálně zatím nebylo uvedeno, kolik iráckých vojáků během úderu zahynulo, ale na Twitteru běží zprávy asi o deseti mrtvých.

Bombardování pozic Islámského státu u města Fallúdža bylo provedeno na základě informací od irácké armády, koalice tedy nálet koordinovala s Irákem.

Probíhá vyšetřování této nehody.

Zdroj: Twitter

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace