Američtí vojáci v Japonsku omezí svůj režim po okinawském incidentu

Američtí vojáci v Japonsku omezí svůj režim po okinawském incidentu
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: američtí vojáci
29 / 05 / 2016, 13:30

USA přijaly i další restriktivní opatření ke svým vojákům.

USA omezí celkový režim svých vojáků na své letecké základně na Okinawě. Kromě omezení pohybu vojáků mimo základnu dojde k výrazné redukci konzumace alkoholu a různých oslav. USA tak reaguje na okinawský incident, kdy v době návštěvy prezidenta Baracka Obamy v Japonsku měl zavraždit bývalý americký voják japonskou ženu.

Velitel námořní pěchoty v Japonsku generál Lawrence Nicholson prohlásil na sobotní tiskové konferenci, že zmíněná opatření nejsou trestem pro vojáky, ale snahou projevit úctu a respekt pro rodinu zavražděné Japonky a obyvatelé Okinawy. Lawrence na tiskové konferenci mimo jiné řekl:

,,Nebudeme vypouštět ohňostroje, nebudeme  mít velké oslavy a párty, když okinawští lidé truchlí. Pokud skutečně věříme, že jsme součástí okinawské komunity, i my musíme truchlit s ní. A to my děláme."

30 000 vojáků tak nebude moci pít alkohol i mimo základnu Kadena na Okinawě. Nebudou smět ani navštěvovat místní bary a kluby, což bude přísně zakázáno. Nadcházející festivaly a koncerty a jiné kulturní události, k nimž mělo na základně dojít, budou odloženy. Tato prvotní restriktivní opatření nabyly platnosti od tohoto pátku a potrvají až do 24. června, kdy se rozhodne o dalším postupu.

Policie už zatkla podezřelého vraždy mladé Japonky Kennetha Shinzata, který se měl k vraždě doznat. Podle policie Shinzato při výslechu prozradil, kde mohou vyšetřovatelé najít tělo zavražděné.

 

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku