Britská policie odhalila teroristický útok. Dva islamisté chtěli na Vánoce nechat vybuchnout bombu přes mobilní telefon

Britská policie odhalila teroristický útok. Dva islamisté chtěli na Vánoce nechat vybuchnout bombu přes mobilní telefon
Autor fotografie: Pixabay.com/cs|Popisek: teroristický útok
26 / 12 / 2016, 17:00

Britské policii se podařilo zmařit teroristický útok, který připravovali dva islamisté, z nichž jeden byl prokazatelně napojen na Islámský stát.k.

Podle policie plánovali Munir Hassan Mohammed, jenž je členem IS a Rowaida El Hassanová výbuch podomácky vyrobené bomby v britských ulicích, kterou chtěli nechat explodovat přes mobilní telefon. Teroristický útok se měl stát na Vánoce.

Oba islamisté, z nichž muž byl neúspěšným žadatelem o azyl, si už vyslechli obvinění z terorismu.

Dvojici zatkla policie při sérii razií se čtyřmi dalšími extremisty ve městech Derby, Burton upon Trent, respektive v Londýně. Čtyři další podezřelí byli propuštěni kromě Hassanových, kteří chtěli podle policie provést blíže nespecifikovaný teroristický útok na Vánoce.

Muž, který pochází z Eritreje a ve Velké Británii neúspěšně žádal o azyl, měl dokonce u sebe manuál, jak podomácku sestrojit bombu. Tento návod chtěl pak šířit mezi další islamisty. Hassanová měla pomáhat v přípravách teroristických útoku, kterých mělo být několik.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.