Další útok autem? V Londýně vrazilo auto do skupiny chodců, pět z nich zranilo

Další útok autem? V Londýně vrazilo auto do skupiny chodců, pět z nich zranilo
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: automobilová nehoda
26 / 02 / 2017, 14:30

Dnes ráno najelo auto v Londýně do skupiny chodců.

Pět lidí bylo zraněno, když v neděli ráno v Londýně vrazilo neovladatelné auto do skupiny lidí. Informoval o tom list The Daily Telegraph. Jeden člověk uvízl pod autem a záchranáři jej museli vyprostit. Policie k incidentu prohlásila, že nejsou zatím důkazy o tom, že by se jednalo o teroristický útok.

The Daily Telegraph uvádí, že auto ztratilo v jihovýchodním Londýně kontrolu a najelo do skupiny chodců.

„Policie byla zavolána v neděli 26. února kolem 8:20. Bylo jí oznámeno, že auto narazilo do zdi a skupiny chodců na Bromley Road v Bellinghamu,“ uvedl mluvčí londýnské policie.

Řidič auta byl při vědomí a byl zadržen přivolanou policií.  Ta nyní vyšetřuje, zda se jednalo o záměr, technickou poruchu či nezvládnutí řízení.

V posledních dvou dnech se jedná o již třetí incident. V Heidelbergu najel muž záměrně do davu lidí a jednoho z nich usmrtil. V New Orleans se pak stejně zachoval i muž, který zranil 28 lidí.

 

psali jsme:

VIDEO: V New Orleansu najel opilý muž do lidí, zranil skoro 30 lidí

Ozbrojený muž najel v Německu do davu lidí, byl postřelen policií

 

Zdroj: telegraph.co.uk

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.