David Cameron: referendum o EU byla správná věc, i když mě stála politickou kariéru

David Cameron: referendum o EU byla správná věc, i když mě stála politickou kariéru
Popisek: David Cameron
03 / 05 / 2017, 14:00

Necelý rok po šokujícím výsledku referenda o vystoupení či setrvání Velké Británie v EU trvá bývalý premiér David Cameon na tom, že svolání referenda bylo správnou věcí.

Cameron hovořil o Brexitu na konferenci zabývající se turismem v thajském Bangkoku, kam byl pozván. Bývalý britský premiér trvá na tom, že referendum, jež proběhlo minulý červen, bylo správnou věcí, která ukončila dlouhodobou ,,otravu" britské politiky.

,,Samozřejmě lituji osobních důsledků, protože jsem byl velmi rád britským premiérem. Myslím si, že jsem dělal práci, která měla smysl. Ale myslím si, že referendum bylo správnou věcí. To, že v zemi chybělo referendum, ,,otrávilo" britskou politiku, což jsem se snažil napravit," prohlásil na konferenci Cameron.

Chybějící referendum, v němž by mohli Britové mohli vyjádřit svobodně svou vůli, bylo podle bývalého britského premiéra ,,legitimní příčinou" nejrůznějších populistických zájmů jeho předchůdců. Cameron v tomto směru kritizoval bývalého premiéra Tonayho Blaira, který měl Britům referendum přislíbit, ale svůj slib nedodržel.

Cameron na konferenci také pochválil jeho nástupkyni Theresu Mayovou, která se podle něho úspěšně vypořádala s Brexitem. V této souvislosti pozitivně kvitoval předčasné volby, které se budou konat 8. června. To umožní podle Camerona získat silnější většinu pro konzervativce a získat potřebný čas a prostor pro úplně vypořádání se s Brexitem a jeho následky.

 

psali jsme:

Co dělá bývalý premiér David Cameron po odchodu z politiky? Vydělává 120 000 liber za rozhovory o Brexitu

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace