Duterte vede další ,,svatou" válku. Tentokrát s katolickou církví

Duterte vede další ,,svatou&quote; válku. Tentokrát s katolickou církví
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: kostel
12 / 02 / 2017, 13:00

KOMENTÁŘ

Filipínský prezident Rodrigo Duterte vede kromě války s drogami i další-s katolickou církví. Ta totiž dala jasně najevo, že nesouhlasí s metodami, jakými se tento boj vede.

Církev poukazuje stejně jako USA či OSN na fakt, že jsou zabíjeni i nevinní lidí, a ti, jež se vražd dopouštějí, nejsou voláni před soud. Katolická církev dokonce veřejně pranýřovala Dutertův boj s drogami, během něhož zemřelo již 7 000 lidí, a nazvala jej jako ,,vládu teroru".

Tím si však proti sobě poštvala militantního prezidenta. Duterte jen těžko snáší kritiku, jak jsme se již mnohokrát přesvědčili, a naopak vždy přejde do protiútoku. Ještě před prohlášením katolické církve odsuzující Dutertův boj s drogovými dealery, filipínský prezident prohlásil, že ,,církev je plná sra.ek, biskupové fetují, a dokonce obvinil kněze, že jej sexuálně zneužili, když byl studentem. Kritizoval luxusní život církevních hodnostářů a řekl, že sami berou drogy.

Dutertův boj s katolickou církví se však může rychle vymknout z kontroly. Katolická církev má na Filipínách poměrně značný vliv, 80% obyvatel je katolíky. Znepřátelení církve a útoky pro ní by tak mohly mít pro militantního Duterta osudové následky zejména v příštích volbách.

 

psali jsme:

Filipínský prezident o katolické církvi: Biskupové fetují a jeden kněz mě sexuálně zneužil

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.