Filipínský prezident přiznal: Islámský stát je všude, mám bratrance, kteří se k němu přidali

Filipínský prezident přiznal: Islámský stát je všude, mám bratrance, kteří se k němu přidali
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Rodrigo Duterte
05 / 01 / 2017, 11:30

Filipínský prezident Rodrigo Duterte přiznal, že má bratrance, kteří přešli do služeb Islámského státu.

Prezident, který spustil nelítostnou válku s drogami, řekl, že se zdá, že ,,Islámský stát je všude" a zlanařil i jeho rodinné příslušníky.

Čtěte také: Filipínský prezident Duterte šokuje: Zabíjel jsem osobně kriminálníky, i když byli jen podezřelí

Současně se ale zavázal, že kdyby je potkal, tak by určitě ,,jednal", aniž konkretizoval, jak by se zachoval.

,,Abych se přiznal, mám bratrance na druhé straně (Islámského státu). Slyšel jsem, že někteří z nich se k němu přidali," prohlásil Duterte.

Filipínský prezident se svěřil poté, co došlo ve městě Kidapawan k útoku na vězení, kdy muslimská Národní osvobozenecká fronta Moro osvobodila asi 150 vězňů. Na Filipínách roste v současné době nejen aktivita džihádistické skupiny Abu Sayyafa, která přísahala věrnost Islámskému státu, ale právě  Národní osvobozenecké fronty Moro, jež je také napojena na Islámský stát.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

 

psali jsme:

Filipínský prezident natvrdo v TV: Korupčníky shodím z vrtulníku

Když máte v čele státu vraha...

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace