GFI Unlimited: IT bezpečnost SMB firmy do období po koronaviru

GFI Unlimited: IT bezpečnost SMB firmy do období po koronaviru
Autor fotografie: GFI|Popisek: Ilustrační obrázek
08 / 06 / 2020, 22:00

Přede dvěma lety uvedla společnost GFI Software licenční model GFI Unlimited, který svou jednoduchostí a neomezenými možnostmi připomíná softwarovou obdobu zábavní služby Netflix. S GFI Unlimited zákazníci získávají přístup k dostupnému softwaru pro IT bezpečnost a komunikaci za cenu jediného paušálního poplatku za uživatele. A právě nyní, kdy SMB firmy oslabené koronavirovou krizí musejí šetřit na svých nákladech, přichází pro GFI Unlimited ideální čas.

V důsledku karantény se ze dne na den najednou ocitla velká část pracovníků v domácích kancelářích. Žádná organizace na světě nebyla připravena na to, že bude muset v takovémto množství poslat své zaměstnance na home office, a už vůbec ne SMB firmy. Již začátkem tohoto roku mělo 54 % malých a středních firem (SMB) problém s rozpočtem na pokrytí potřeb IT bezpečnosti a s dalšími požadavky na home office jejich počet zřejmě dále vzrostl.

Zabezpečení práce z domu

Běžná SMB organizace dnes nedokáže pokrýt kompletně všechny potřeby práce na dálku najednou, protože „bezpečný home office“ obnáší využití mnoha nástrojů, kterými zejména jsou:

Nástroje e-mailové komunikace. Soubor aplikací obsahující antivirové, antispamové, anti-phishingové enginy a DLP nástroje proti úniku dat při práci z domu, dále poštovní server s dvoufaktorovou autentizací a archivace e-mailů a souborů k prevenci ztráty dat.

Přístup k firemní síti. Kombinace aplikací poskytující především dnes velmi populární funkčnost VPN sítě, dále pak firewall a patch management eliminující zranitelnosti využívaných aplikací, na které míří útoky hackerů.

Bezpečná spolupráce. Nástroje zajišťující anti-malwarovou ochranu a filtrování webového obsahu s funkčnostmi pro spolupráci jako kalendáře, chaty a úkoly.

Proč GFI Unlimited

Model GFI Unlimited nabízí za jednotné předplatné, dostupné většině společností, přístup ke kompletnímu softwarovému portfoliu GFI Software. Aktuálně zahrnuje 9 softwarových řešení v plné verzi pro zajištění ochrany podnikových sítí a podnikové komunikace, přičemž zákazník platí jedno předplatné bez ohledu na to, jestli využívá 1, 3 nebo všech 9 aplikací. Cena GFI Unlimited je výhodnější již při využívání dvou aplikací v porovnání se zakoupením ve formě samostatných produktů.

Model je odpovědí na situaci ve většině SMB firem, které používají nástroje IT bezpečnosti od více různých dodavatelů. Podle dotazování společnosti GFI Software, které realizovala během koronavirové krize, využívá 69 % globálně dotázaných SMB společností k zajištění své IT bezpečnosti softwarová řešení od 5 a více dodavatelů.

Tyto podniky a kanceláře jsou ve správě softwarových řešení v nevýhodě: nákup řešení od více dodavatelů technologií je relativně drahé a navíc postrádají velikost a rozsah potřeb umožňující si vyjednat lepší cenové podmínky, množstevní slevy apod. Kromě toho jejich IT administrátoři tráví více času s hledáním vhodných řešení na trhu, vyjednáváním a hlídáním licenčních podmínek různých produktů.

GFI Unlimited proto rychle získal zájem ze strany jak zákazníků, tak prodejních partnerů a získává stále větší podíl na globálních tržbách společnosti GFI Software. Aktivně jej využívá více než 1 000 prodejních partnerů po celém světě a celá řada malých, středních i velkých zákazníků. Například typická česká SMB firma o 10 uživatelích nyní zaplatí za kompletní zabezpečení s GFI Unlimited jen necelých 10.000,- Kč za rok.

Jaké produkty

Řešení dostupná v GFI Unlimited zahrnují:

GFI LanGuard - Síťový bezpečnostní skener a správce aktualizací, který nabízí správu aktualizací pro Windows, Mac OS a Linux a software třetích stran, dále skenování zranitelností na počítačích i mobilních zařízeních, a auditování sítě a softwaru.

GFI Archiver - Archivace podnikové elektronické pošty pro zvýšení produktivity, zlepšení správy a splnění zákonných požadavků včetně identifikace interních rizik pomocí sofistikovaných reportů.

GFI MailEssentials - Nabízí zabezpečení poštovních serverů a ochranu před spamem viry a jiným malwarem šířícím se po e-mailech.

GFI FaxMaker - Automatizuje faxování, převádí ho do jednoduché a bezpečné elektronické podoby, přičemž řeší problémy s manuálním faxováním a zákonnými požadavky zabezpečeného přenosu.

GFI EndPointSecurity – Chrání podnikovou síť před hrozbami přenosných paměťových zařízení, přičemž snižuje riziko úniků dat, nakažení malwarem a jiné nežádoucí aktivity.

GFI EventsManager – Umožňuje spravovat a reportovat data z logů událostí za účelem zlepšení spolehlivosti, bezpečnosti a dostupnosti systému, a jeho souladu s auditními požadavky.

Kerio Connect – ucelené e-mailové řešení včetně poštovního serveru a klientů poskytující nástroje pro spolupráci včetně instant messagingu, mobilní přístup, instalaci na jakýkoliv hardware a operační systém a bezkonkurenční poměr cena/výkon v porovnání s tradičními řešeními typu Exchange.

Kerio Control - Spolehlivé zabezpečení internetového připojení a silná ochrana před kybernetickými hrozbami prostřednictvím firewallu, antivirové a antimalwarové ochrany, a filtrování webového připojení.

Kerio Operator - Řešení hlasové a obrazové VoIP komunikace se širokým spektrem funkcí pro malé a střední společnosti (SMB).

GFI Unlimited jako knihovna bezpečnostních nástrojů od jednoho dodavatele řeší velkou část současných zmíněných výzev SMB firem. A to díky rychlému pořízení, jednodušší správě a především cenové výhodnosti. Další informace jsou dostupné na www.gfi-unlimited.cz.

Tagy článku