Izraelský dron Heron-1 nalétal 70 000 hodin nad Afghánistánem

Izraelský dron Heron-1 nalétal 70 000 hodin nad Afghánistánem
Popisek: Ilustrační foto IAI Heron-1
07 / 02 / 2016, 08:00

Dron vyvinutý a vyráběný v Israel Aerospace Industries nalétal tento ohromující počet hodin během 7 let nasazení.

V Afghánistánu používá toto UAV s úspěchem několik členských států NATO včetne Francie, Německa, Kanady a Austrálie, což dokazuje vysokou kompatibilitu Heronu s různými systémy a možnost jeho nasazení v náročných podmínkách.

Shaul Shahar, viceprezident a generální ředitel vojenské skupiny IAI o Heronu řekl: "Pozoruhodné množství operačních letových hodin v Afghánistánu dokazuje spolehlivost a jedinečnou provozní schopnost Heronu být nasazen pro různé mise v terénu, nad mořem a leteckém prostoru." 

Heron TP je zatím asi největší a nejvíce sofistikované UAV s rozpětím 26 metrů a vzletovou hmotností 4 650 kilogramů. Je schopno operovat až ve výškách téměř 14 kilometrů a to za jakéhokoliv počasí. Ve vzduchu vydrží až 36 hodin, pohon zajišťuje motor o výkonu 1 200 koní. Satelitní komunikace (SATCOM) umožňuje UAV zasahovat ve velkých vzdálenostech od operátora.

Je schopen nést například HD denní a noční kamery, laserový značkovač apod.

 

Zdroj: iHLS, IHS Jane´s

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace